1. Strona główna
  2. Nazwa podstrony
  3. Nazwa podstrony
Rubicello producent opakowań

Personalizacja przedmiotów to chętnie wybierana metoda zarówno przez klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Aby umieścić nazwę firmy, logo lub dowolny motyw na produkcie wykorzystuje się wiele nowoczesnych technik gwarantujących powtarzalność, krótki czas realizacji i dokładność. Jedną z nich jest technologia hot-stampingu umożliwiająca tworzenie błyszczących printów dających efekt ekskluzywności. Na czym polega?

Hot-stamping, czyli tłoczenie na gorąco

Jak sama nazwa wskazuje, hot-stamping to technika suchego drukowania stosowana w litografii przy użyciu specjalnych folii, które w procesie tłoczenia na gorąco przenoszone są na określoną powierzchnię. Jak ten proces przebiega krok po kroku? Gdy projekt motywu jest gotowy i odpowiednio skalibrowany, Matrycowy stempel podgrzewa grawerowany obraz, zanim zostanie przeniesiony na folię. Następnie jest on wytłaczany na elemencie. Przy użyciu specjalistycznego urządzenia do stemplowania cały proces trwa zaledwie kilkanaście sekund i umożliwia personalizację opakowań, druk wizytówek i zaproszeń.

Jakie efekty zapewnia technologia hot-stampingu?

Jedną z dwóch najważniejszych zalet jest precyzyjność. Matryce wykonane z gumy silikonowej lub metalu dokładnie oddają nawet najmniejszy szczegół motywu, dzięki czemu możliwie jest wykonanie zadruku bardzo wysokiej jakości. Drugą zaletą jest estetyczny efekt. W hot-stampingu wykorzystuje się folie niemetaliczne i metaliczne, a także folie perłowe o stosunkowo dużej transparentności i folie dyfrakcyjne. Szczególnie te drugie cieszą się dużą popularnością z uwagi na elegancki rezultat. Gotowe printy są nie tylko ładne, ale też trwałe.

Gdzie wykorzystuje się hot-stamping?

Hot-stamping to technika powszechnie stosowana w personalizowaniu produktów wykonanych z różnych materiałów. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród firm oferujących opakowania, drukujących wizytówki oraz zaproszenia. Stosuję się ją także w ozdabianiu okładek kalendarzy i notesów. Jako metoda uszlachetniania druku wykorzystywana jest również przez artystów tworzących ilustracje i plakaty.