Rubicello producent opakowań

Atrakcyjne opakowanie ma bardzo duży wpływ na sprzedaż produktów. Często zdarza się bowiem, że to głównie ono przyciąga wzrok i uwagę konsumentów, ponieważ jest to pierwsza rzecz, którą zauważają. Za jego pomocą można podkreślić prestiż produktu lub danej marki i skutecznie wyróżnić ją na tle innych. Jak więc powinny wyglądać i prezentować się opakowania na alkohol, aby zwiększyć sprzedaż za ich pomocą? Odpowiadamy w artykule!

Opakowania okazjonalne i prezentowe

Aby zwiększyć sprzedaż alkoholu za pomocą opakowań, przede wszystkim powinny być one estetyczne i starannie wykonane. Wysokiej jakości materiały i wyjątkowy design podkreślą rangę zamkniętego w nich produktu, a jednocześnie zachęcą klientów do kupowania danego rodzaju alkoholu. Warto przy tym korzystać z pudełek czy torebek okazjonalnych i prezentowych, związanych z różnymi okazjami, takimi jak:

  • Święta Bożego Narodzenia,
  • Wielkanoc,
  • Walentynki,
  • urodziny i imieniny,
  • rocznice.

W przypadku świąt czy Walentynek klienci chętnie kupują zapakowane w tematyczny sposób produkty, niekiedy nawet z dużym wyprzedzeniem. W związku z tym warto zaopatrzyć się w stosowne opakowania równie wcześnie.

Kreatywne rozwiązania

Jeśli chcesz przyciągnąć uwagę konsumenta swoimi opakowaniami na alkohol, muszą być one kreatywne! Nudne, pospolite czy nieestetycznie wykonane z pewnością nie zwiększą sprzedaży. Pudełko czy torebka, w które zapakowany jest produkt, to forma reklamy, a reklama powinna nawiązywać emocjonalną więź z odbiorcą. Tylko w takim wypadku będzie ona skuteczna i zachęci Twoich klientów do zakupu alkoholu. Warto wówczas wziąć pod uwagę, by opakowania były skierowane do konkretnych grup konsumentów, dzięki czemu spełnią one ich indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Personalizacja i nadruki

Doskonałym sposobem na wyróżnienie produktu za pomocą opakowania jest także wykonanie na nim spersonalizowanego i przemyślanego nadruku. Może to być proste logo firmy, ciekawy napis czy większy wydruk, który pokrywa i uatrakcyjnia całe opakowanie. Niezależnie od rodzaju nadruku zdecyduj się na opakowania oryginalne, ale jednocześnie praktyczne, które opowiadają o produkcie zamkniętym w ich wnętrzu, przedstawiają go z najlepszej strony i podkreślają jego najwyższą jakość. Nadruk może wskazywać na pochodzenie alkoholu, jego skład czy smak, a także opisywać historię producenta. Możliwości jest bardzo wiele!

Rodzaje opakowań na alkohol

Wśród opakowań na alkohol znajdziesz zarówno eleganckie pudełka z pokrywką lub otwierane od góry, jak i ozdobne torebki, które wykonane są z trwałych materiałów. Mogą być ozdobione wstążką lub mieć estetyczne zapięcie. Drobne detale i precyzyjne wykończenie jeszcze bardziej podkreślą wyjątkowość produktu. Świetnym rozwiązaniem na zwiększenie sprzedaży alkoholu jest również umieszczanie produktów w wielopakach. Np. trzy butelki z nalewkami o różnych smakach będą pięknie prezentowały się w tekturowej torebce z uchwytem, kolorowym nadrukiem i nazwą firmy, a także wyciętymi na etykiety butelek okienkami.