Niedoceniane znaczenie pudełka na prezent


Święta, walentynki, urodziny to okazje do wręczania prezentów mówiących wiele o naszym zaangażowaniu, zauroczeniu, wdzięczności, trosce lub czułości. Poszukując odpowiedniego podarunku poświęcamy wiele serca i uwagi aby ofiarowany upominek był odpowiedni i ucieszył osobę obdarowaną. Często zapominamy o opakowaniu, które tak naprawdę odgrywa znaczącą rolę. Decyduje o pierwszym wrażeniu, czekamy na pierwszy uśmiech na widok opakowania. Jest równie istotne jak jego zawartość, a czasami nawet i ważniejsze.


Rodzaje opakowań na prezenty


Mnogość opakowań na prezenty jest tak wielka jak ilość pomysłów na prezenty. Ich rodzaj zależy od wielkości prezentu, jego ciężaru, okazji z jakiej jest wręczany oraz wartości prezentu.
Podstawowe opakowanie i najpopularniejsze są papierowe torby na prezent (kolorowe, jednolite, ascetyczne, spersonalizowane, opakowania z logo, opakowania z kolorową wstążką lub tasiemką).


Prezenty o regularnym kształcie pięknie prezentują się w kolorowym lub jednolitym, lśniącym papierze prezentowym.


Poliestrowe woreczki – dobry pomysł na opakowanie prezentowe na drobny upominek.


Jednym z bardziej eleganckich, form opakowania tzw. opakowanie wykwintne na prezent jest pudełko na prezent różnej wielkości, przyozdobione wstążką lub kokardą. To idealny pomysł na opakowanie dla biżuterii, opakowanie na zegarek, tablet, czytnik e-book, to piękne pudełko na medalion, opakowanie na portfel, opakowanie na statuetkę. Obserwuje się tendencję do oddziaływania na zmysł dotyku. Uzyskuje się to stosując różnego rodzaju farby, poddruki i grawery. Osoba obdarowana podarunkiem doceni speronalizowane opakowanie z logo, dedykacją, literacją i uszlachetnieniami, ręcznie klejone opakowania, ewentualnie ręcznie oklejane.

Prezenty typu bon upominkowy, zaproszenie upominkowe, vouchery na zakupy, kursy, zabiegi Spa pięknie zaprezentują się w kopertach ozdobnych. Nawet najdrobniejsze prezenty zasługują na piękne, ręcznie wykonane opakowanie takie jak koperty jubilerskie, które sprawdzą się również na drobną biżuterię i wizytownik.