Rubicello producent opakowań

Odpowiednie zabezpieczenie paczki przed wysyłką jest niezwykle istotne. Wszak to od tego zależy, czy zamówiony produkt dotrze do klienta w idealnym, nienaruszonym stanie oraz estetycznym opakowaniu. Właściwy wybór kartonu, a także jego wypełnienia wpływa na to, że nawet szklane i bardzo delikatne przedmioty mogą być wysyłane pocztą lub przesyłką kurierską. Jak wobec tego powinno się zabezpieczać produkty podczas wysyłki? Na co należy zwrócić uwagę? Sprawdźmy!

Rodzaje opakowań wysyłkowych

Abyś mógł z łatwością wysyłać rozmaite produkty, firmy takie jak nasza przygotowały szeroki wybór opakowań wysyłkowych. Wśród nich znajdziesz pudełka fasonowe, które wysyłane są w płaskiej formie, by nie uległy uszkodzeniom oraz mogły być złożone na miejscu. Wśród nich znajdziesz modele:

  • kwadratowe, prostokątne i podłużne,
  • o różnych rozmiarach,
  • z nadrukiem wewnętrznym lub zewnętrznym oraz bez zadruku.

Wszystkie rodzaje kartonów wysyłkowych wykonane są z najwyższej jakości, ekologicznej tektury litej, która charakteryzuje się dużą sztywnością, co wpływa na trwałość opakowań. Istotną cechą tekturowych opakowań przeznaczonych do wysyłki towarów są także ich walory estetyczne. Piękną dekoracją może być np. elegancki nadruk z logiem firmy wykonany metodą zadrukowania lub hot-stampingu.

Opakowanie zewnętrzne

Opakowanie zewnętrzne przesyłki musi być zarówno estetyczne, jak i solidne, aby nie uległo zniszczeniu podczas transportu, magazynowania, sortowania czy przeładowywania. Ważne jest, by karton był szczelny i sztywny, dzięki czemu nie będzie się gniótł i ochroni nawet najdelikatniejsze produkty przed uszkodzeniem. Ponadto zewnętrzne opakowanie wysyłkowe musi zabezpieczać cenne wnętrze przed niekorzystnym działaniem wilgoci, a jednocześnie zapewniać estetyczną prezentację zawartości.

Zwróć jednocześnie uwagę, aby dopasować tekturowe opakowanie do wielkości wysyłanego towaru – zbyt duże może sprawić, że przedmioty będą się w nim obijać, na zbyt małym zaś mogą tworzyć się wypukłości, które mogą doprowadzić do powstania pęknięć i uszkodzenia towaru. Dobrym pomysłem jest także owinięcie przesyłki folią lub dodatkową warstwą papieru, aby mieć pewność, że nie będzie ona podatna na żadne niekorzystne czynniki.

Wypełnienie opakowania

Niezwykle istotnym aspektem właściwego zabezpieczania produktów przed wysyłką jest również odpowiednie wypełnienie paczki, aby rzeczy nie obijały się o siebie ani ścianki pudełka. Niezależnie od rodzaju wysyłanego towaru należy zadbać o to, aby cała wolna przestrzeń w kartonie została wypełniona przy pomocy specjalnego wypełniacza. W tym celu mogą posłużyć:

  • foliowe poduszki wypełnione powietrzem,
  • folia bąbelkowa,
  • ekologiczny makulaturowy papier do wypełniania.

Doskonałym rozwiązaniem jest także owijanie pojedynczych produktów w paczce – papier pakowy dobrze dostosowuje się do kształtu przedmiotów, skutecznie zabezpieczając ich krawędzie lub delikatną powierzchnię przed uszczerbieniami, zarysowaniami, pęknięciami oraz zabrudzeniami.