Rubicello producent opakowań

Osoby, które prowadzą sklep jubilerski, wiedzą, że perfekcyjne wykonanie i nieskazitelny wygląd produktów są równie ważne, jak ich właściwa prezencja zachęcająca klientów do kupna. Dlatego dbając o swój wyjątkowy asortyment, powinieneś zaopatrzyć się w estetyczne pudełka ozdobne, które podkreślą prestiż, a także najwyższą jakość biżuterii. Czym jednak powinny charakteryzować się solidne opakowania jubilerskie? Sprawdźmy!

Ochrona produktów podczas transportu

Przede wszystkim opakowania jubilerskie powinny skutecznie zabezpieczać biżuterię podczas transportu, aby się nie uszkodziła i nie porysowała. Aby to osiągnąć, pudełko musi być dopasowane zarówno rozmiarem, jak i kształtem do przechowywanych w nim dodatków. Zbyt małe lub zbyt duże może zniszczyć biżuterię. Istotny jest także materiał, z jakiego opakowanie jest wykonane. Powinien być on sztywny i wytrzymały na uszkodzenia oraz zabezpieczać zamknięte w nim produkty przed zabrudzeniami, wilgocią czy kurzem.

Najlepiej sprawdzają się do tego wysokiej jakości drewno oraz sztywna tektura pokryta np. estetycznym papierem Galaxy. Kolejnym ważnym elementem zapewniającym nie tylko bezpieczny transport, ale też wygodne przechowywanie biżuterii w domu, jest wnętrze pudełeczek. Opakowania jubilerskie mogą być wypełnione miękką pianką lub wyścielone delikatnym materiałem, który elegancko otuli umieszczone w nim akcesoria.

Wyjątkowa estetyka

Opakowania jubilerskie powinny być nie tylko solidnie wykonane, ale też estetyczne. Ich walory wizualne muszą podkreślać piękno i wyjątkowość biżuterii, która stanie się dzięki temu jeszcze bardziej atrakcyjna. W związku z tym warto korzystać z oferty renomowanych producentów opakowań, takich jak my, którzy najwyższą jakość łączą z niezwykle szerokim wyborem produktów. Kolor, zdobienia oraz wykończenie powinno być dostosowane do estetyki biżuterii i tworzyć z nią harmonijną całość.

Najlepsze dostępne opakowania jubilerskie są tworzone ręcznie. Ich wykonanie jest wówczas bardzo dokładne i precyzyjne, a podczas produkcji można z łatwością uwzględnić indywidualne życzenia klientów. Na pudełeczkach można nadrukować dowolny tekst lub logo firmy, by nadać im bardziej spersonalizowanego charakteru. Dzięki temu będą stuprocentowo dopasowane do konkretnych potrzeb oraz preferencji, a jednocześnie będą stanowiły subtelną reklamę i wizytówkę producenta biżuterii.

Rodzaje opakowań jubilerskich

Spośród podstawowych opakowań jubilerskich należy wymienić modele drewniane i tekturowe, które występują w różnych kształtach – podłużne, kwadratowe czy prostokątne – oraz rozmiarach. Standardowe pudełeczka są zamykane od góry. Niektóre produkty mogą mieć przeźroczyste okienko, które eksponuje zawartość, nadrukowane logo firmy, wstążkę i kokardkę, które dodadzą uroku lub specjalne zamknięcia. Wśród nich warto wymienić opakowania magnesowe i szufladkowe, które dodadzą oryginalności zapakowanej w nich biżuterii. Na uwagę zasługują również pudełeczka oklejane, które cechują się niezwykłą estetyką oraz możliwością dopasowania ich wyglądu np. do kolorystyki firmy.