Rubicello producent opakowań

Kolor czarny uznawany jest za synonim elegancji, klasy i luksusu. Marki powszechnie stosują go zarówno w logo, jak i elementach wykorzystywanych do budowania wizerunku, by podkreślić prestiż oferowanych produktów i usług. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, dlaczego czerń ma tak duży wpływ na powodzenie działań marketingowych, a także jak wykorzystać pudełka ozdobne w tym kolorze do promocji nowych, luksusowych produktów.

Co na temat czerni mówi psychologia?

Według psychologii znaczenie czerni i cechy charakterystyczne, które są jej przypisywane, zależą w dużej mierze od kultury i tego, w jaki sposób ją interpretuje. To właśnie sprawia, że z pozoru neutralny kolor zyskuje symbolikę i może mieć wpływ na procesy, w których zostanie wykorzystany. W biznesie czerń oznacza prestiż i wykorzystywane jest przede wszystkim przez luksusowe marki, co zauważyć można, obserwując logo między innymi Channel, Nike czy Empik. Kolor ten wykorzystywany jest również w działaniach marketingowych mających na celu promocję nowego, ekskluzywnego produktu. Czerń to kolor kanonów, dlatego wiele marek wybiera czarne pudełka ozdobne, których estetyka jest spójna z kampanią reklamową i pozwala w odpowiedni sposób zaprezentować luksusowy produkt.

Jakie czarne pudełka ozdobne wybrać do działań marketingowych?

Dobrze przemyślany design czarnego pudełka ozdobnego to klucz do zrobienia wrażenia na konsumentach. Nie da się ukryć, że pierwsze wrażenie w wielu przypadkach jest decydujące i choć tutaj produkt jest najważniejszy, to niezaprzeczalnie jego opakowanie może wpłynąć na wizerunek marki. Dlatego w dodaniu ekskluzywności pudełkom ozdobnym w kolorze czarnym zaleca się stosowanie metalizowanych folii – złote, srebrne, czy dość popularne ostatnio miedziane napisy i logo firmy to hit wykorzystywany przez największe marki na świecie. To także zabieg, który przełamuje nadmiar czerni. Choć kolor sam w sobie odznacza się elegancją i klasą, urozmaicony subtelnym elementem o innej barwie, będzie tworzył ekskluzywny efekt.