Rubicello producent opakowań

Każda firma, która specjalizuje się w branży e-commerce i zajmuje wysyłką rozmaitych artykułów do klientów, powinna zaopatrzyć się w wysokiej jakości opakowania. Pakowanie produktów jest istotnym elementem, od którego w dużej mierze zależy zadowolenie odbiorcy z otrzymanej przesyłki. Zastanawiasz się, jakie cechy mają pudełka wysyłkowe do pakowania produktów? W artykule przedstawiamy 5 najważniejszych zalet!

Solidność i trwałość

Pudełka wysyłkowe do pakowania produktów wykonane są z litej tektury, która jest sztywna i bardzo trwała. Dzięki temu opakowania są solidne i wytrzymałe – nie ulegają uszkodzeniom podczas transportu czy magazynowania. Najczęściej są one dostarczane od producenta w formie płaskiej, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca. Mają wykonane odpowiednie nacięcia i załamania, które ułatwiają złożenie pudełka oraz nadanie mu właściwego kształtu. Składanie odbywa się bez użycia kleju i bardzo sprawnie, co wpływa na wygodę ich użytkowania.

Odpowiednie zabezpieczenie wysyłanych produktów

Wytrzymała tektura wykorzystywana do produkcji pudełek wysyłkowych sprawia, że zawartość opakowania jest w odpowiedni sposób zabezpieczona. Produkty – owinięte dodatkowo np. papierowym wypełnieniem – nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne czy zabrudzenia. Solidny, sztywny karton sprawia, że nawet wyjątkowo delikatna i krucha przesyłka dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Co więcej, doskonale chroni on produkty przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć.

Estetyczna prezentacja zawartości

Funkcje praktyczne i ochronne to nie jedyne zalety tekturowych opakowań wysyłkowych. Są one jednocześnie niezwykle estetyczne, dzięki czemu wpływają na jeszcze lepszy odbiór zamówionych produktów. Ładnie i z dbałością zapakowane artykuły prezentują się znacznie lepiej, co nie pozostaje bez znaczenia dla prestiżu danej marki. Klient, który otrzyma atrakcyjnie zapakowany produkt, z pewnością wróci do danego sprzedawcy i dokona kolejnych zakupów w przyszłości.

Spersonalizowany nadruk – ozdoba i reklama

Ogromną zaletą wysokiej jakości pudełek wysyłkowych jest też możliwość wykonania na nich spersonalizowanego nadruku, który pełni dwojaką funkcję. Po pierwsze stanowi bardzo estetyczną ozdobę. Po drugie może być wykorzystywany jako skuteczna forma reklamy. Zadruk może być wykonany we wnętrzu lub na zewnątrz opakowania metodą zadrukowania oraz hot-stampingu. Na nadruku może znaleźć się logo, napis lub inna dowolna grafika.

Ekologiczne materiały

Nie najmniej ważną cechą jest też rodzaj materiałów wykorzystywanych do produkcji pudełek wysyłkowych. Coraz więcej osób docenia ekologiczne opakowania wykonane z tworzyw nadających się do recyklingu. Najlepsze pudełka tworzone są więc z biodegradowalnej tektury, która nie wywiera negatywnego wpływu na środowisko. Co więcej, otrzymane pudełka mogą być wykorzystywane w sposób wtórny.