Ładuję stronę - proszę czekać

Gdybyśmy mieli w jak najprostszym języku opisać jak wygląda opakowanie ozdobne to użylibyśmy na początek określenia jego elementów. Na większość opakowań ozdobnych składają się dwa elementy: jest to wieczko i denko. Oczywiście jeśli mamy do czynienia z opakowaniem ozdobnym dwuelementowym.

Produkcją ozdobnych opakowań zajmujemy się nieprzerwanie od 1992 roku i dzięki wiedzy w tym zakresie możemy o opakowaniach ozdobnych, opakowaniach jubilerskich i pakowaniu prezentów powiedzieć trochę więcej niż, to co w powyższym akapicie. W tym artykule przybliżymy trochę podstawowej wiedzy na temat opakowań ozdobnych, aby wiedzieć jak rozróżnić pudełka na prezent.

Jeśli chodzi o podział pudełek ozdobnych możemy dokonać go ze względu na kilka różnych cech. Dziś spojrzymy na ozdobne opakowania z punktu widzenia ich funkcji.

Podstawowa wiedza na temat pudełek ozdobnych pozwala nam na wskazanie następujących funkcji:

Ochronna – opakowanie ozdobne chroni zawartość przed zewnętrznymi czynnikami takimi jak np. zgniecenie. Gdy potrzebujemy odpowiednio zabezpieczyć nasz prezent warto wybrać sztywne opakowanie kartonowe. Bez względu na to co chcemy zapakować, trwałe opakowanie warto wybrać jeśli nasz prezent będzie wysyłany. Przykładem trwałego pudełka z pewnością będzie dostępne na naszej stronie P22

P22

p22_na_strone.jpgP22

Informacyjna – dzięki temu co zostaje umieszczone na opakowaniu (logotyp/literacja/nadruk) Klient ma szanse zapoznać się z producentem opakowania czy też z firmą od której pudełko wraz z zawartością otrzymał. Funkcja ta jest ważna w przypadku wprowadzania na rynek nowego towaru. Zatem jeśli planujemy akcję marketingową w naszej firmie, albo nadchodzi czas wysyłania świątecznych prezentów warto zwrócić uwagę na opakowania z dostępną możliwością zadruku.

Różnego rodzaju literacje i nadruki możemy umieszczać na wszystkich tworzonych w Rubicello pudełkach. Doskonale logotypy i uszlachetnienia widać na poniższym przykładzie pudełka wykonanego dla naszego biznesowego Partnera AS Jewellery.

AS Jewellery

 

as_jewellery_1.jpgAS Jewellery

Reklamowa – ta funkcja to również szansa na podniesienie estetycznych wartości towaru. Już samo opakowanie, przyozdobione wstążką z logotypem czy literacją rozbudza ciekawość i zachęca do tego by poznać jego zawartość.

Potrójne opakowanie z logowaną wstażką

14495362_1779439165668428_132529421615160810_n.jpgOpakowanie reklamowe

Jakościowa – z kolei ta funkcja ma szczególne znaczenie przy pakowaniu prezentów luksusowych takich jak biżuteria, galanteria skórzana czy nagrody biznesowe. Ważne aby przy takich prezentach wybierać opakowania eleganckie, a zarazem solidne i stylowe. Powinny być produkowane z materiałów najwyższej jakości, trwałych i jednocześnie dobrze dobranych kolorystycznie.  Przykładem takiego opakowania jest produkowane przez nas i ręcznie sklejane pudełko na prezent P44po.

P44

opakowanie na prezent, opakowanie oklejane, opkaowania ozdobne, producent opakowańP44

 

Pośród opakowań ozdobnych warto znać również  opakowania kaszerowane.

To najczęściej kartony fasonowe lub też pudła klapowe oklejone  powstające w procesie kaszerowania ozdobnym drukiem offsetowym. Opakowania te należą do swego rodzaju eleganckich opakowań tekturowych. Charakteryzują się przede wszystkim bardzo estetycznym wyglądem. Jest to przykład doskonałej reklamy produktu. Proces kaszerowania odbywa się na maszynie do kaszerowania, bądź też na automacie kaszerującym.