Ładuję stronę - proszę czekać

W dzisiejszym tekście przybliżymy temat uszlachetniania naszych pudełek ozdobnych. Opakowania  ozodbne to doskonałe pole do popisu dla różnego rodzaju metod zdobienia. Dzięki nowoczesnym technikom nasi Klienci otrzymują niepowtarzalne pudełka na prezenty wykonane z materiałów najwyższej jakości, które są również wyjątkowe pod względem wizualnym.

 

Gdybyśmy jednak chcieli opisać wszystkie sposoby uszlachetniania prawdopodobnie nie wystarczyłoby nam czasu, dlatego w tym artykule skupimy się na tych najczęściej wykorzystywanych przy tworzeniu produktów pod szyldem Rubicello. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy z Was zna dokładne znaczenie skomplikowanych terminów drukarskich dlatego staraliśmy się przygotować ten artykuł tak, aby nikt nie miał problemów z jego przyswojeniem.

Na dobry początek warto z pewnością wyjaśnić czym jest uszlachetnienie. Nie będziemy jednak tłumaczyć tego w oparciu o słownik języka polskiego, ale o nomenklaturę branżową Uszlachetnienie druku to nic innego jak proces nanoszenia na materiał, za pomocą różnych technik- produktów, których celem jest zmiana wyglądu owego materiału i podniesienie jego walorów estetycznych. Mając na myśli uszlachetnienie produktu warto rozeznać się w obszarze możliwości jakie nam ono daje bowiem tak jak wspomnieliśmy technik jest wiele.

 

SITODRUK

To technika tworzenia nadruku sitowego na powierzchni materiału. To co jest nadrukowywane powstaje w procesie nałożenia szablonu na drobną siatkę ze sztucznego tworzywa. Sam proces zadruku polega na przetłoczeniu farby przez matrycę za pomocą rakla. Korzystając z tej techniki możemy wykonać nadruk w pięciu podstawowych kolorach.

Metoda wywodzi się prawdopodobnie od malowania szablonowego i jest to technika, która nie stwarza ograniczeń materiałowych czy kształtu dlatego może być wykorzystywana przy zadrukowywaniu obiektów o nieregularnych kształtach. Jest to metoda dość trwała i raczej niedroga.

W Rubicello sitodruk wykorzystujemy przy okazji realizacji takich jak:

producent opakowań, sitodruk, produkcja opakowań, nadrukSitodruk

 

 

HOT-STAMPING

Przy okazji tego rodzaju metody uszlachetnienie wykonywane jest poprzez użycie folii hot-stampingowej, a także z matryc, które przewodzą ciepło. W praktyce wygląda to następująco: wzór jest wytłaczany za pomocą matrycy metalowej lub silikonowej, która w odpowiednich miejscach aktywuje klej umieszczony na folii.

Powstały efekt jest trwały i odporny na drobne uszkodzenia. Jest uznawany za druk wysokiej jakości, który zdecydowanie podnosi wartość wizualną materiału bazowego, a co za tym idzie późniejszych realizacji wykonanych z tego materiału.

Hot-stamping to metoda, która zdecydowanie przypadła do gustu zarówno nam jak i naszym Klientom.

hotstamping, tłoczenie, taśma do druku,  logo, pudełko spersonalizowaneHot-stamping

 

LAKIERY

Materiały bazowe, z których tworzone są nasze ozdobne opakowania, a które w późniejszym etapie są poddawane procesowi lakierowania zdecydowanie zyskują na sztywności. Jesteśmy jednak zdania, że największą zaletą tego rodzaju uszlachetnienia jest możliwość jego miejscowego stosowania. Przy lakierowaniu materiału podstawowego mamy do czynienia z lakierami:

  • MATOWYMI

  • BŁYSZCZĄCYMI

Z naszej wieloletniej współpracy z Klientami widać, że większą popularnością cieszą się lakiery błyszczące, które zdecydowanie dodają produktom wizualnego animuszu. Stosowanie lakieru tylko w wybranych miejscach to tak zwane lakierowanie wybiórcze. Taki rodzaj zdobienia pozwala na nadal płaskie ”uwypuklenie” tych elementów na opakowaniu, na których najbardziej nam zależy (logotyp/napis/literacja)

Naszą ofertę opakowań ozdobnych poszerzyliśmy ostatnio o dwuelementowe pudełka błyszczące.

 

OFFSET

Ostatnią metodą zdobień jaką chcemy przybliżyć w tym artykule jest druk offsetowy. To innymi słowy bardziej przemysłowy rodzaj druku płaskiego. Obraz nadruku przenoszony jest z płaskiej formy drukowej na odpowiednie podłoże. Jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych technik druku. Do korzyści jakie przynosi nam tego rodzaju druk należą przede wszystkim: większa możliwość operowania kolorami oraz możliwość bogatego uszlachetniania powierzchni, przez co tworzone przez nas opakowania są jeszcze bardziej wyjątkowe.

offset, opakowanie oklejane, nadruk dwukolorowy, opakowanie z logoOffset

 

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat uszlachetnień naszych ozdobnych pudełek koniecznie odwiedź nas w naszym stacjonarnym sklepie lub napisz do nas.